İç Giyimin Baş Tacı Korse Çeşitleri

Korse Fiyatları Bayan İç Giyim

Bayan iç giyimin baş tacı olan korseler, çeşitli renklerde ve değişik modellerde üretilmektedir. Korseler bedeni şekline göre toparladığından, vücut ölçüleri daha yuvarlak ve daha ince bir görünüm kazanır. Bu da her çeşit elbise, etek, buluz ve pantolonun rahatlıkla giyilebilmesini sağlar. Özellikle balık etli olup diyet yaparak zayıflayamayan kişilerin, kendilerini incecik hissetmeleri için bayan korseleri vazgeçilmezdir.

Korseler Ne Kadar? Korse Fiyatları

Korse fiyatları her kıyafet türünde olduğu gibi, kumaş kalitesine, dikiş kalitesine, satış yapılan mekan değişikliğine ve markasına göre değişim göstermektedir. Korseye ihtiyaç duyan kişi mutlaka beden numarasının bilincinde olarak alışveriş yapmalıdır. Korse satışı yapan yerlerden bu konuda yardım alabilirsiniz. Özellikle 2 beden küçülten korse almayı düşünüyorsanız, mutlaka vücut ölçülerinizi dikkate alarak ürün seçimi yapmalısınız.

Kaliteli olan korseler terleme, kasılma ve ısıtma gibi rahatsız edici ve kalıcı etkiler göstermemektedir. Kişi en ucuz korse alma pahasına kesinlikle kalitesiz korse satın almamalıdır. Çünkü uzun süre kullanıma uygun olmayan kalitesiz korseler, çok terlemeden dolayı mantar ve egzama gibi cilt hastalıklarına neden olabilir.

İç Giyimin Baş Tacı Korselerin Çeşitleri Nelerdir ?

Termal kumaştan imal edilen zayıflatıcı korseler, giyildiklerinde terletme işlevselliklerinden dolayı kişinin fazla kilolarından kurtulmasına yardımcı olur. Ayrıca doğum sonrasında göbek bölgesindeki sarkmaların toparlanabilmesi için de doğum korsesi kullanılabilir. Hem sarkmaya hem de yağlanmaya engel olan doğum korseleri de en çok satılan iç çamaşırları kategorisinde yer almaktadır.

Bir diğer korse çeşidi ise sağlık için kullanılan korselerdir. Bel fıtığı korseleri ve göbek fıtığı korseleri, uzman fizik tedavi doktorları tarafından hastalarına reçete edilir. Sporcu korseleri de spor yaparken kişinin düşmelerden ve çarpmalardan kendisini korumasına yardımcı olmaktadır. Her çeşit korseyi seçerken mutlaka korseyi kişi bedenine göre almalıdır. Daha da önemlisi başka bir kişinin vücut korsesi kesinlikle kullanılmamalıdır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir