Kamburluk Korsesinin Yararları

Küçük dertleri büyük saymakta bazılarımızın üzerine yoktur. Fakat bazılarımızın farklı yapılarda gerçekten dert sayılacak sıkıntıları bulunur. Kamburluk da bu sıkıntılardan birisidir. Birçok sebepten dolayı oluşabilen kamburluk eğer doğuştan değil ise sürekli aynı düzeyde oturmaktan, ders çalışırken öğrencilerin defterlere ve kitaplara doğru eğilim göstermesinden ve bazı romatizmal hastalıklardan oluşmaktadır. Bu soruna çözüm bulmak isteyenlere özel, alt başlıklarda kamburluk korsesinin yararları aktarılmıştır.

Tedavi Amaçlı Kullanılan Kamburluk Korsesinin Yararları Nelerdir?

Kamburluk için kullanılan bir ilaç veya sürülebilecek bir merhem yoktur. Çünkü kamburluk kemiklerde oluştuğu için tedavisi ileriye yönelik olmayacak şekilde çoğu insanda kalıcı olabiliyor. Kamburluk korse çeşitleri ise eğrilen bel ve sırt kemiklerini daima düz pozisyonda tutarak, mevcut olan kamburluğu tedavi etmeye yönelik kullanılmaktadır. Vücut dış hatlarından hiçbir şekilde belli olmayan bu korseler bazı bayanlar tarafından hem sırt düzeltici hem de birkaç beden ince görünmek için de kullanılmaktadır.

Kamburluk Korsesi Ne Kadar Süre Kullanılmalı ?

Korse modelleri arasında tıbbi alanda kullanılan korselerden birisi olan kamburluk korsesinin kullanım süresi her zaman bu kıyafeti kullanmak zorunda olanlar tarafından merak ediliyor. En fazla bu korsenin kullanımı ortaokul çağlarında ve lise çağlarında çok fazla deftere kitaba eğim gösteren öğrencilerde görülmektedir. Öğrencilik yıllarında kişi bu korseyi kullanmak için bilgilendirilirse, öğrencide farkındalık oluşacak zaten korseyi kullanmaya başlar başlamaz oturma pozisyonunu dik bir konuma getirecektir.

Yetişkin insanlarda ise kamburluk korsesi kullanımı süreci yeni ergenlik döneminde olan çocuklardan biraz daha uzun tutulmalıdır. Ortalama olarak bir veya bir buçuk yıl kadar kullanılması gereken bu korse, gündüz sürekli takılmalı ve kamburluk tamamen geçene kadar kullanılmalıdır. Yetişkinlerin kemik gelişimi tam olarak tamamlandığı için en şık korse modelleri arasından seçim yaparak, diledikleri tarzda iç çamaşırı kullanabilirler.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir