Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı ?

Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı ?

Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı ?
Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı ?

Tıp dilinde kifos ismi verilen kamburluk sırt ve omurganın eğilmeden veya doğuştan gelen sebeplerle eğri bir yapıya sahip olmasına denir. Kamburluk aslında eğri oturma ile veya farklı oturma sistemleri ile ortaya çıkmaz. Fakat bazı çocukların çok küçük yaşlardan beri bilgisayar oyunu oynarken veya ders çalışırken haddinden fazla eğilmeleri çocukluk yıllarından itibaren kamburluğun başlamasına sebep olabilir. Korse çeşitleri içerisinde genellikle tıbbi ürünler pazarlayan yerlerde bulunan sırt düzleştirici korseler kamburluğu gidermek için uzun süredir uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Sırt Düzleştirici Korseler İşe Yarar mı?

Korselerin kullanım alanı oldukça geniştir. Fakat korse denildiğinde ilk akla gelen korse tipleri zayıflatan korseler ve zayıf görünmek için kıyafet altına giyilen inceltici korselerdir. Sağlık sorunu olmadan sırt düzleştirici korseler veya manyetik korseleri kullanmak akla gelmemektedir. Oysaki korse hem ince görünmek için hem de sağlık açısından dik durmak için kullanılabilir.

Dik tutucu korse ya da dik tutan korse diye adlandırabileceğimiz bu iç çamaşırları, özellikle kamburluğu gidermek için oldukça işe yaramaktadır. Bu korselerin giyinme şekilleri ve bağlama şekilleri diğer zayıflatıcı korse çeşitlerinden farklı olsa da, sistem birisinde düz durmayı amaçlamak diğerinde ise zayıf göstermeye yönelik oluşturulmuştur.

Sırt Düzleştirici Korseye Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı ?
Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı ?

Sırt düzleştirici korse modelleri genellikle düztabanlık, romatizmal hastalık, gebelik, aşırı kilo, bel çukurunda problem, karın kaslarının zayıflığı, iri göğüsler ve omurilik zedelenmesi gibi sebeplerin neticesinde oluşan kamburluktan dolayı kullanılmaktadır. Kişinin kamburluk başlar başlamaz bu korselerden kullanması kamburluğunun hızlı bir şekilde düzelmesini sağlar.

Dik tutan korseler mutlaka doktor gözetiminde verilerek kullanılmalı, kesinlikle her çeşit sırt düzleştirici korse kamburluk giderici olarak kullanılmamalıdır. Hareketsiz yaşayan yaşı ilerlemiş kişiler ve sürekli bilgisayar başı gibi işlerde çalışmakta olan kişiler de bu korselerden kullanabilir… Bu tür korseler tamamen tıbbi kullanıma girmektedir. Klinik testler sonucu insan sağlığına yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Tabi burada ürün seçerken de ayrıca dikkatli olmalısınız. Zira marka bu hususta çok önemlidir. Kaliteli markaları seçerseniz sorun yaşamayacaksınız. Çin üretimi olan ürünlerden uzak durunuz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir